O hře

ohre1Mount and Blade II : Bannerlord je chystaná hra tureckého studia TaleWorlds Interactive.

Byla oznámena v září 2012. Datum vydání je zatím neznámé.

Hra je v pořadí třetím pokračováním série Mount & Blade. Předcházely jí hry Mount & Blade a Mount & Blade : Warband.

Žánr hry by se dal charakterizovat jako středověké akční RPG se sandboxovými prvky (tzn. hráč má absolutní svobodu ve svých rozhodnutích a akcích)

Děj:

Hra je zasazena do fiktivního světa Calradie, zhruba 200 let před událostmi Warbandu.

Staré Calradijské Impérium je v úpadku a začínají se utvářet jednotlivá Království, dobře známá z předchozích her. Děj je vlastně volnou analogií na rozpad Říma (Calradijského Impéria) a formování raných evropských království. Architektura, zbraně a výstroj bude volně ispirována obdobím od roku 600 až 1200 našeho letopočtu.

Technická stránka hry:

Oproti předchozím dílům byla grafika hry značně vylepšena. Studio používá svůj vlastní engine, který podporuje všechny nejnovější technologie. Pozadu nejsou ani animace postav, které jsou vytvářeny za pomoci motion-capture technologie. Dočkáme se vylepšeného uživatelského rozhraní, chytřejší umělé inteligence, diplomacie, postavy budou mít výrazy odpovídající jejich emocím, větší a akčnější bitvy a propracovanější systém obléhání hradů.ohre2

Velice důležitou částí hry bude propracovaná a intuitivní podpora moddingu, tedy úprav hry, které této herní sérii přidaly na popularitě, a které přispěly i k tomu, že se Warband těší velkému zájmu hráčů i po tolika letech od vydání. Každý den vznikají pro předchozí díly této hry nové a nové modifikace, které hráče ze světa Calradie přenesou do zcela jiného prostředí, ať už třeba feudálního japonska či druhé světové války. Jsem si naprosto jistý, že pro Bannerlord těchto modifikací vznikne ještě více, než doposud.

Zkrátka – hra bude dokonalejší a obsáhlejší ve všech směrech.

 

 

 

 

 


Mount and Blade: Warband lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Napsat komentář